ترويج، توسعه و تعميق هرچه بيشتر فرهنگ اقامه نماز

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             داوری 334 فيلم جشنواره «نماز و نيايش» در قم آغاز شد

دبير اجرايی جشنواره نماز و نيايش از آغاز به كار سه تن از كارگردانان برجسته سينمای ايران برای داوری 334 فيلم ارسالی به دبيرخانه اين جشنواره در قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم، علی بيطرفان، دبير اجرايی جشنواره نماز و نيايش 27 آذرماه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به تعداد فيلم‌های ارسالی به اين جشنواره بيان كرد: پس از تفكيك آثار ارسالی مشخص شد 334 فيلم به دبيرخانه جشنواره نماز و نيايش رسيده است.

وی با بيان اينكه پس از ارزيابی‌های انجام شده سه تن از پيشكسوتان عرصه سينما برای داوری اين آثار انتخاب شدند، گفت: محمد درمنش، پرويز شيخ‌طادی و پژمان لشكری‌پور داوران اين بخش از جشنواره هستند.

بيطرفان افزود: داوران اين بخش از جشنواره ميان 334 اثر ارسالی به دبيرخانه در چهار بخش مستند، داستانی، پويانمايی، تجربی و 110 ثانيه‌ای برترين آثار را برای ورورد به بخش مسابقه بر می‌گزينند.

وی با تبيين كارنامه هيئت انتخاب تصريح كرد: محمد درمنش كه يكی از اعضای هيئت داوران را تشكيل می‌دهد، وی در تهران متولد شده و در رشته فيلمبردای سينما در مقطع كارشناسی ارشد تحصيلات خود را به پايان رسانده است.

دبير اجرايی جشنواره نماز و نيايش با اشاره به زمان آغازين فعاليت درمنش گفت: اين هنرمند برجسته فعاليت فيلم‌سازی را از سال 1359 در مركز «تل فيلم» وابسته به سازمان صدا و سيما آغاز كرده است.

وی ادامه داد: درمنش از سال 1360 وارد حوزه هنری شد و پس از مديريت فيلمبرداری 13 فيلم سينمايی به كارگردانی روی آورد.

دبير اجرايی جشنواره نماز ونايش به روايت دوربين از آثار اين هنرمند برجسته را فيلم سينمايی دوشيزه دانست و گفت: اين فيلم نخستين تجربه كارگردانی اين هنرمند است.

وی با معرفی پژمان لشكری‌پور به‌عنوان يكی ديگر داوران اين بخش از جشنواره تصريح كرد: اين هنرمند متولد تهران است كه در رشته علوم و حقوق سياسی در دانشگاه تهران به تحصيل پرداخته است.

دبير اجرايی جشنواره نماز و نيايش با اشاره به سابقه تحصيلی اين هنرمند فرهيخته تصريح كرد: لشكری‌پور دانش‌آموخته كارگردانی و تدوين سينما از حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی است.

بيطرفان اضافه كرد: اين كارگردان برجسته فعاليت هنری خود را از سال 1373 آغاز كرد و هم‌اكنون نيز عضو پيوسته انجمن منتقدان و نويسندگان سينمایی است.

رئيس انجمن سينمای استان قم با اشاره به سابقه هنری این هنرمند برجسته بيان كرد: لشكری‌پور چندين فيلم كوتاه مستند و داستانی را كارگردانی كرده و ساخت و تهيه 13 مجموعه و برنامه تلويزيونی را برعهده داشته است.

وی با بيان اينكه لشكری‌پور تهيه‌كننده برنامه كلاكت است كه در حال حاضر از سيما پخش می‌شود، اضافه كرد: پرويز شيخ‌طادی نيز از ديگر داوران برجسته‌ای است كه در اين بخش از جشنواره به داوری آثار ارسالی می‌پردازد.

وی آغاز فعالت هنری اين هنرمند برجسته را از حوزه هنری تبليغات اسلامی ذكر كرد و ادامه داد: شيخ طادی سابقه‌های درخشانی در مقام كارگردانی و نويسندگی در زمينه سينما داشته است.

یادآور می‌شود، پنجمين جشنواره ملی نماز و نيايش به روايت دوربين توسط انجمن سينمای جوانان ايران و اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از دوم تا پنجم بهمن‌ماه در قم برگزار می‌شود.


+ نوشته شده درسه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 0:1توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             آغاز نام‌نویسی دومین مسابقه وبلاگ‌نویسی نماز

نام نویسی در دومین مسابقه وبلاگ نویسی نماز و به همت ستاد اقامه نماز استان اصفهان، آغاز شد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» نام‌نویسی در دومین مسابقه وبلاگ‌نویسی «نماز» آغاز شده و قرار است به ۸۰ نفر از برگزیدگان، جوایزی اهداء شود.

۱۹موضوع پیشنهادی این مسابقه در خصوص نماز شامل مواردی همچون بررسی تحلیلی آیات و روایات نماز، نماز پیامبر(ص)و ائمه، نماز اول وقت، اسرار و چرائی نماز، نماز در ادیان، آثار و برکات نماز است.

یکی از ابتکارات این مسابقه، اختصاص نمره منفی در بخش داوری مسابقات به وبلاگ‌هایی است که موارد محتوایی و فنی رایج در وبلاگ‌نویسی را رعایت نکرده و باعث افت کیفیت وبلاگ می‌شوند.

علاقمندان جهت کسب ثبت نام و اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مسابقه مراجعه کنند.

گفتنی است این دومین مسابقه ستاد اقامه نماز استان اصفهان است که در سال گذشته، از ۱۳۵ وبلاگ در مراسم اختتامیه «مسابقه ملی وبلا‌گ‌نویسی نماز» تقدیر شده بود.


+ نوشته شده دردوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:36توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برگزاری جشنواره سراسری «نماز و نيايش به روايت دوربين» در استان مركزی ‌


  پنجمين جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين همزمان با 30 استان كشور بهمن‌ماه در استان مركزی برگزار می‌شود.

مصطفی مشايخی، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی

مصطفی مشايخی، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی، گفت: جشنواره سراسری «نماز و نيايش به روايت دوربين» به‌منظور تشويق و ترغيب هنرمندان در جهت اعتلای جايگاه والای نماز و نيايش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی، تقويت مبانی فرهنگ عمومی مبتنی بر باور‌ها و ارزش‌های دينی و به‌كارگيری ابزارهای هنری ارائه آفرينش‌های جذاب در حيطه موضوعات دينی و پرداختن به امر معنوی نماز برگزار می‌شود.

وی موضوعات پنجمين جشنواره سراسری «‌نماز و نيايش به روايت دوربين» را نگاه ژرف، عميق و هنرمندانه به معبود، بررسی ابعاد بی‌كران معنوی نماز و نيايش، نماز و نيايش در زندگی مردم و اثرات فرهنگ‌ساز آن در جامعه، تأثيرگذاری رفتارهای دينی خانواده بر فرزندان، عوامل و شيوه‌های تشويق و ترغيب جوانان و نوجوانان به نماز، نماز و نمازخوانی در اجتماعات(مدارس، مساجد و...) و نقش نماز در ايجاد وحدت و يكپارچگی و رشد فضائل اخلاقی و اهتمام به امر به معروف و نهی از منكر در ترويج نماز و نيايش عنوان كرد.

مشايخی افزود: هنرمندان فيلمساز طرح و فيلم‌نامه‌های خود را در قالب 110 ثانيه و با موضوع نماز و نيايش و آداب و رسوم نماز با الگوهای صحيح عبادت، بيان جلوه‌های ناب ارتباط با معبود و به‌تصوير كشيدن جايگاه نماز در زندگی امروزی به دور از شعاری بودن و سطحی‌نگری به دبيرخانه جشنواره در مهرماه سال ‌جاری ارائه دادند.

وی با اشاره به اينكه اين آثار توسط سه داور ارزيابی شده‌اند، اظهار كرد: سعيد شاه‌حسينی، محمد زنده‌نام و سعيد عبدالحميدی داوران اين آثار بوده‌اند.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی گفت: برگزاری اين جشنواره می‌تواند به تعامل تجربه‌های بين هنرمندان فيلمساز استان‌های كشور كمك كند.

وی با بیان اینکه آنچه موجب بالا بردن سطح كيفی و كمی جشنواره می‌شود تقويت و حمايت از آثار ارزشمند دينی است، گفت: انجمن سينمای جوان استان مركزی به‌عنوان مجری طرح و ستاد اقامه نماز اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی به‌عنوان تهيه‌كننده اين فيلمسازان را در جهت توليد اثرشان حمايت می‌کنند.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی افزود: پنجمين جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين همزمان با استان قم در 30 استان كشور از دوم تا پنجم بهمن‌ماه سال ‌جاری در اراك برگزار می‌شود.

يادآور می‌شود؛ اين جشنواره به همت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی و همكاری انجمن سينمای جوانان ايران دفتر اراك برگزار می‌شود.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم آذر ۱۳۹۱ساعت 0:56توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             توزيع فراخوان مسابقات تأليف كتاب نماز در ادارات آموزش و پرورش

فراخوان پانزدهمين دوره مسابقات تأليف كتاب نماز به منظور شركت دانش‌آموزان و فرهنگيان در اين مسابقه در ادارات آموزش و پرورش سراسر كشور توزيع شد.

فراخوان پانزدهمين دوره مسابقات تأليف كتاب نماز كه از سوی ستاد مركزی اقامه نماز در دو گروه سنی 15 تا 20 و 21 تا 30 سال منتشر شده به همت اداره‌كل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در اختيار ادارات آموزش و پرورش استان‌ها و شهرستان‌ها قرار گرفته است.

اين فراخوان به منظور مشاركت دانش‌آموزان و فرهنگيان در پانزدهمين دوره مسابقات تأليف كتاب نماز در سطح ادارات آموزش و پرورش توزيع شده و براين اساس دانش‌آموزان و فرهنگيان تا 15 آذر فرصت خواهند داشت تا آثار خود را در بخش‌های داستان، خاطره‌نويسی، قطعه ادبی، شعر، تأليف كتاب و مقاله به ستاد اقامه نماز استان محل سكونت خود ارسال كنند.

براساس فراخوان منتشر شده از سوی ستاد اقامه نماز، گروه سنی 15 تا 20 سال می‌توانند آثار خود را با موضوعاتی از جمله «خاطرات اولين نمازم»، «نماز، نشاط و شادابی»، «نماز هديه الهی، تحفه نبوی(ص)»، «ويژگی‌های فردی و اجتماعی جوان نمازگزار»، «آثار و بركات نماز جماعت در زندگی»، «چرا نماز می‌خوانيم»، «سكوت سجده‌ها»، «انتظار شما از امام جماعت مدرسه و مسجد محله‌تان چيست؟»، «مقام و منزلت اهل مسجد را بيان كنيد»، «نماز، نياز به درگاه بی‌نياز» و ... تأليف و ارسال كنند.

گروه سنی 21 تا 30 سال نيز می‌توانند آثار خود را با موضوعاتی از جمله «بر آستانه اجابت»، «نماز و اميدواری»، «فلسفه وجوب نماز»، «بررسی ابعاد معنوی نماز و نيايش»، «نقش نماز در عمل به تكليف اجتماعی»، «چگونه می‌توان در نماز حضور قلب داشت»، «نماز سرچشمه فضيلت‌ها»، «نقش نماز در مقابله با جنگ نرم»، «انتظارات شما از كارگزاران نظام اسلامی در ترويج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه چيست؟» و ... تأليف و به اين مسابقات ارسال كنند.

يادآور می‌شود، مراسم اختتاميه پانزدهمين دوره مسابقات تأليف كتاب نماز پس از پشت سر گذاشتن مراحل انتخاب و داوری 15 اسفند برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده درسه شنبه هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:36توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             ارسال بيش از 400 مقاله به همايش «نقش نماز در دفاع مقدس»

 مسئول ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختياری از ارسال بيش از 400 مقاله به همايش نقش نماز در دفاع مقدس خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد كريمی، مسئول ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختياری در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه چهارمحال و بختياری، از وصول بيش از 400 مقاله به همايش نقش نماز در دفاع مقدس خبر داد و اظهار كرد: از سراسر كشور، رزمندگان، طلايه‌داران فتح و پيروزی و نويسندگان آثار قلمی خود را به دبيرخانه اين همايش ارسال كردند.

وی درخصوص موضوع آثار همايش نقش نماز در دفاع مقدس، تصريح كرد: آثار رسيده در زمينه‌های داستانك، وبلاگ‌نويسی، خاطره، عكس و نقاشی است.

حجت‌الاسلام كريمی با بيان اينكه مقالات رسيده از غنای بالايی برخوردار هستند، از نويسندگان و هنرمندان خواست آثار خود را پيرامون نقش نماز در سال‌های دفاع مقدس به اين ستاد واقع شهركرد بلوار آيت‌‏الله كاشانی، ستاد اقامه نماز استان يا شهركرد، ميدان امام حسين(ع)، سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)، معاونت روابط عمومی و تبليغات يا به نشانی اينترنتی ravabetomomi.sepahcharmahalb@gmail.com ارسال كنند.

حجت‌الاسلام كريمی خاطرنشان كرد: پيوند رزمندگان با نماز، پيوند مستحكم بود و همين امر موجب پيروزی رزمندگان اسلام در برابر كفر جهانی شد.


+ نوشته شده درچهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 0:28توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             جشنواره وبلاگ دانشگاهیان پیام‎نور تا پایان سال برگزار می‌شود

رییس دانشگاه پیام‎نور خرم‌دره گفت: در آینده نزدیک جشنواره وبلاگ دانشگاهیان پیام‎نور سراسر کشور به میزبانی دانشگاه پیام‌نور شهرستان خرم‌دره برگزار می‌شود.

 شعبانی، رییس دانشگاه پیام‎نور خرم‌دره در گفت‌وگو با ایسنا گفت: جشنواره وبلاگ دانشگاهیان پیام‎نور سراسر کشور در نیمه دوم سال‌جاری و با محوریت نماز، کلید خواهد خورد.

وی تصریح کرد: این جشنواره با حضور دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‎های پیام‎نور سراسر کشور و با هدف ایجاد جنبش نرم‌افزاری در حوزه معنوی با محوریت‎ نماز و قرآن خواهد بود.

این مسئول، ترویج فرهنگ نماز را از دیگر اهداف مهم این جشنواره برشمرد و یادآور شد: انس با قرآن، انس معنوی در فضای مجازی و مقابله با جنگ‌نرم در فضای سایبری، از دیگر اهداف قابل توجه این جشنواره به شمار می‌آید.

وی ابراز کرد: موافقت‌های اولیه از طریق معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان مرکزی دانشگاه پیام‎نور انجام شده و مراحل استقرار دبیرخانه و فعال کردن پورتال جامع در حال فراهم کردن است.

شعبانی با اشاره به اینکه این جشنواره در نیمه سال ۹۱ افتتاح خواهد شد، اضافه کرد: اختتامیه این طرح در اواخر امسال و یا اوایل سال ۹۲ بر اساس شرایط برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه نماز و قرآن سراسر کشور، معاونت سازمان پیام‎نور و ستاد پیام‎نور استان زنجان در برگزاری این جشنواره همکاری می‌کنند و در حال رایزنی با مسجد مقدس جمکران برای همکاری هرچه بیشتر هستیم.


+ نوشته شده دردوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ساعت 23:3توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             اعلام فراخوان مقاله «عطر نيايش» از سوی مدرسه اسلام‌شناسی

فراخوان مقاله «عطر نيايش» از سوی مدرسه اسلام‌شناسی حضرت زهرا(س) مشهد مقدس اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، از آنجا كه نماز عامل موفقيت در انجام كارها، باعث روزافزونی توفيقات الهی،يك مكتب علمی و عملی برای پرورش ايمان و تعهد است و احكام آن به گونه‌ای است كه رعايت دقيقش اثرات زيادی در حوزه‌های فردی، اجتماعی، فكری، اخلاقی، خانوادگی، روحی و روانی دارد، معاونت پژوهش مدرسه علميه اسلام‌شناسی در نظر دارد فراخوان مقاله با موضوع نماز را برگزار كند.

بنا بر اين گزارش، اين فراخوان با هدف بررسی تأثيرات نماز به عنوان يك رفتار بر ابعاد مختلف روح و روان انسان، برگزار می‌شود.

موضوع و محتوای مقاله بايد جديد و متناسب با موضوع فراخوان باشد؛ مقاله، حداكثر در 40صفحه به صورت تايپی به همراه cdارسال و قبلاً در جايی چاپ و منتشر نشده باشد؛ مقاله از حيث ساختاری بايد شامل عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی نويسنده يا نويسندگان،مقدمه، چكيده مقاله، خلاصه و نتيجه گيری، يادداشت‌ها و پيوست‌ها و فهرست منابع باشد.

لازم به ذكر است، آخرين مهلت ارسال مقاله 10 اسفندماه ذكر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را به آدرس مشهد، چهار راه لشگر، به طرف ميدان امام خمينی (ره)، امام خمينی 48، ساختمان تحصيلات تكميلی، طبقه سوم ارسال كنند و برای كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن‌8525251 تماس بگيرند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۱ساعت 2:10توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برگزاری نخستين جشنواره استانی «نماز و كسب و كار حلال»

مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: نخستين جشنواره استانی «نماز و كسب و كار حلال» بمنظور تحقق رهنمودها و تبيين نقش نماز و كاركردهای مطلوب آن در سال توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه ايرانی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه هرمزگان، احمد راستی مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعی هرمزگان روز گذشته 26 آبان‌ماه در نشست هماهنگی «كميته علمی همايش نماز ويژه جامعه كار و توليد» اظهاركرد: نخستين جشنواره استانی «نماز و كسب وكار حلال» به منظور تحقق رهنمودها و تبيين نقش نماز و كاركردهای مطلوب آن در سال توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه ايرانی و همچنين ايجاد فضای مناسب برای توجه آحاد مردم و مسئولان به اهميت موضوع نماز با حمايت دستگاه‌های فرهنگی استان در نيمه اول اسفند ماه سال‌جاری در بندرعباس برگزار می‌شود.

وی با بيان اينكه نماز بهترين وسيله تقرب به خدا و حلقه اتصال انسان به عالم ربوبيت و سنگ‌بنای دين است بر ارتقای فرهنگ نماز در واحدهای توليدی تاكيد كرد.

راستی در نشست هماهنگی كميته علمی همايش نماز ويژه جامعه كار و توليد افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و دينی در معنوی كردن فضای جامعه كارگری، بسيار تاثيرگذار است.

به گفته راستی ترويج و گسترش فرهنگ اقامه نماز به شكل صحيح و مناسب می‌تواند منجر به كاهش و از بين رفتن ضد ارزش‌ها و منكرات در جامعه شود و به همين منظور توسعه و تجهيز اماكن مذهبی، نمازخانه‌ها و برنامه‌های مربوط به اين حوزه بايد در دستور كار كارخانجات و واحدهای توليدی قرار گيرد.

در ادامه اين نشست سيد محمد عبداللهی معاون فرهنگی، پژوهش و آموزش ستاد اقامه نماز كشور نيز گفت: برگزاری اينگونه همايش‌ها در بسترسازی فرهنگ توجه به نماز مناسب است و می‌تواند يك حركت رو به جلو برای تقويت فرهنگ نماز و عبادت باشد.

وی افزود: بايد به خواندن نماز و عبادت كردن توجه كرد چرا كه اهميت نماز در اسلام به اندازه‌ای است كه هيچ دستور و حكمی را نمی‌توان با نماز مقايسه كرد و نماز و تلاش برای روزی حلال مكمل يكديگرند و همين است كه توجه به نماز سبب پيشرفت و تحمل سختی كار می‌شود.

همچنين در اين جلسه حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد مشاور استاندار و رئيس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان گفت: در فعاليت‌های اقتصادی و اجتماعی بايد به تقويت روحيه دينی و توجه بيش از پيش به نماز بپردازيم.

وی افزود: با نگاه به گسترش مراكز كارگری می‌توان ادعا كرد كه صنعت كشور به دست اين قشر زحمت‌كش اداره می‌شود و آنها نيز بايد با بهره‌گيری از فيض‌های توجه به نماز چرخ توسعه كشور را بچرخانند.

اضافه می‌شود: در اين جلسه در خصوص محورهای فراخوان مقالات، مدعوين، انتخاب داوران و اهدای جوايز به برگزيدگان مقالات بحث و تبادل نظر شد و ارائه پيشنهادات و برنامه‌ريزی در راستای ارتقای فعاليت‌های مرتبط با موضوع نماز نيز مورد بررسی قرار گرفت.


+ نوشته شده درشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۱ساعت 23:46توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             مسابقه عمومی كتابخوانی «نماز» در آذربايجان غربی برگزار می‌شود

  مسئول فرهنگی ستاد اقامه نماز آذربايجان غربی از برگزاری مسابقه عمومی كتابخوانی نماز در استان با هدف ارتقای سطح آگاهی‌های دينی اقشار مختلف جامعه خبر داد.

بوستانی، مسئول فرهنگی ستاد اقامه نماز آذربايجان غربی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه آذربايجان غربی، با اعلام خبر برگزاری مسابقه عمومی كتابخوانی «نماز» در آذربايجان غربی، گفت: يازدهمين دوره از مسابقات عمومی كتابخوانی نماز با هدف ارتقای سطح دانش عمومی از مفاهيم و مبانی نماز به همت اين ستاد در استان برگزار می‌شود.

وی با بيان اينكه سؤالات اين مسابقه از كتاب «پيوندهای نماز» تأليف حجت‌الاسلام والمسليمن قرائتی طراحی می‌شود، اضافه كرد: منبع اصلی مسابقه به همراه پاسخنامه در هنگام ثبت‌نام اختيار شركت‌كنندگان قرار می‌گيرد.

اين مسئول تصريح كرد: اين كتاب در حال حاضر در محل ستاد اقامه نماز مركز استان و همچنين شهرستان‌ها با تخفيف 25 درصد برای افراد شركت كننده ارائه می‌شود.

وی آخرين مهلت ثبت‌نام در اين مسابقه را پايان آبان ماه جاری عنوان كرد و افزود: پيش‌بينی می‌شود به دليل استقبال چشمگير علاقه‌مندان برای شركت در مسابقه اين زمان تا هفته ابتدايی آذرماه جاری تمديد شود.

بوستانی با اشاره به اينكه در مرحله اول اجرای اين مسابقه تاكنون بيش از 7 هزار پاسخنامه توزيع شده است، گفت: برای شركت در مسابقه محدوديت خاصی وجود ندارد اما داوطلبان بايد حداقل دارای تحصيلات مقطع راهنمايی باشند.


+ نوشته شده درسه شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۱ساعت 0:16توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             آزمون كتبی برگزيدگان مسابقه «كليد بهشت» برگزار شد

  قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس از برگزاری آزمون كتبی برگزيدگان مسابقه «كليد بهشت» در شيراز خبر داد.

حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس شنبه، 20 آبان‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به مسابقه كتابخوانی «كليد بهشت» كه در فارس برگزار شده بود، گفت: اين مسابقه كه با شركت بيش از 24 هزار نفر از سراسر استان فارس برگزار شد‌، از كتاب پيوندهای نماز نوشته حجت‌الاسلام قرائتی بود.

وی خاطرنشان كرد: اسامی 243 نفر از برگزيدگان اين مسابقه و جوايز آنان در سايت معاونت فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری شيراز به آدرس www.shirazfarhangi.ir اعلام شده بود، كه صبح امروز نيز آزمون كتبی آنان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سقاچی تصريح كرد: آزمون كتبی با حضور 15 نفر از برگزيدگانی كه به‌عنوان برندگان كمك هزينه عتبات عاليات و مشهد مقدس معرفی شده بودند، در سالن 22 بهمن دانشگاه علوم پزشكی شيراز اجرا شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس گفت: همزمان با شيراز، آزمون كتبی برگزيدگان شهرستانی مسابقه كتابخوانی ‌‌در شهرستان‌ها نيز برگزار شد كه برگزيدگان نهايی معرفی می‌شوند.

وی در پايان خاطرنشان كرد: مراسم تجليل از برگزيدگان مسابقه بزرگ كتابخوانی «كليدبهشت» شنبه، 27 آبان‌ماه در تالار آزادی واقع در بوستان آزادی برگزار می‌شود.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۱ساعت 1:32توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برگزاری جشنواره ملی وبلاگ‌نويسی نماز در دانشگاه پيام نور خرمدره

رئيس دانشگاه پيام نور واحد خرمدره از برگزاری جشنواره سراسری وبلاگ‌نويسی با موضوع نماز تا اواخر امسال به همت اين دانشگاه خبر داد.


محمود شعبانی، رئيس دانشگاه پيام نور واحد خرمدره در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه زنجان، با اشاره به برگزاری جشنواره وبلاگ‌نويسی با موضوعيت نماز، گفت: اين جشنواره اواخر سال‌جاری در سه سطح اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه های پيام نور سراسر كشور برگزار می شود.

وی با بيان اين‌كه موافقت‌های اوليه درخصوص برگزاری جشنواره ملی وبلاگ‌نويسی نماز وی‍ژه دانشگاهيان پيام نور سراسر كشور از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان مركزی صورت گرفته است، افزود: اميدواريم خيرين دانشگاه در اجرای هر‌چه بهتر اين جشنواره همكاری كنند.

شعبانی با اشاره به اين‌كه دبيرخانه جشنواره ملی نماز در محل دانشگاه پيام نور خرمدره راه‌اندازی شده است، ابراز كرد: در نيمه دوم سال‌جاری پروتال جشنواره راه‌اندازی شده و فراخوان آن در سطح كشور اعلام می‌شود.

اين مقام مسئول به ساير برنامه‌های دانشگاه پيام نور خرمدره اشاره كرد و يادآور شد: اين دانشگاه در عرصه فرهنگی در چهار محور نماز، قرآن، عفاف و حجاب و مهدويت فعاليت می‌كند.

وی ادامه داد: برگزاری چندين همايش، جشنواره و كارگاه آموزشی نظير برگزاری همايش جنگ نرم، كارگاه آموزشی ازدواج موفق و معيارهای همسرگزينی، برگزاری مراسم گراميداشت مقام علمی شهيد شهرياری، بهره‌گيری از اساتيد توانمند و جذب هيئت علمی بخشی از فعاليت‌های دانشگاه در سال‌جاری است.

رئيس دانشگاه پيام نور واحد خرمدره در پايان خاطر‌نشان كرد: تقويت تشكل‌های دانشجويی و انجمن‌های علمی دانشگاه و همچنين تقويت فعاليت‌های فرهنگی دانشگاه در سال‌تحصيلی گذشته از ديگر برنامه‌های دانشگاه است.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۱ساعت 1:7توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             27 آبان‌ماه؛ آخرين فرصت ارسال آثار به جشنواره سراسری «نماز و نيايش»

دبير اجرايی جشنواره سراسری «نماز و نيايش» از تمديد مهلت ارسال به جشنواره سراسری «نماز و نيايش به روايت دوربين» تا 27 آبان‌ماه خبر داد.

علی بيطرفان، دبير اجرايی جشنواره سراسری نماز و نيايش، 14 آبا‌ن‌ماه، گفت: پنجمين جشنواره سراسری «نماز و نيايش» به روايت دوربين از دوم تا پنجم بهمن‌‌ماه سال جاری به مدت چهار روز در استان قم برگزار می‌شود.

وی افزود: اين جشنواره به منظور تشويق و ترغيب هنرمندان در راستای بالا بردن جايگاه والای نماز و نيايش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی، تقويت مبانی فرهنگ عمومی مبتنی بر باورها و ارزش‌های دينی هر دو سال يك بار برگزار می‌شود.

دبير اجرايی جشنواره نماز و نيايش از ديگر اهداف برگزاری اين جشنواره را بكارگيری ابزارهای هنری ارائه آفرينش‌های جذاب در حيطه موضوعات دينی و پرداختن به امر معنوی نماز و نيايش عنوان كرد.

وی اضافه كرد: اين جشنواره با پرداختن به مبانی دينی مانند نماز و نيايش در قالب هنر توجه جامعه و جوانان را به يكی از جلوه‌های بی‌بديل روحی انسان جلب می‌كند.

دبير اجرايی پنجمين جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين بيان كرد: اين جشنواره توسط انجمن سينمای جوانان ايران و اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در سه بخش فيلم كوتاه، فيلم‌نامه و عكس در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد.

وی تصريح كرد: جشنواره نماز و نيايش با موضوعات نگاه ژرف، عميق و هنرمندانه به معبود، بررسی ابعاد بی‌كران معنوی نماز و نيايش، نماز و نيايش در زندگی مردم و اثرات فرهنگ‌ساز آن در جامعه فراخوان شده است.

بيطرفان از ديگر موضوعات اين جشنواره را تأثيرگذاری رفتارهای دينی خانواده بر فرزندان، عوامل و شيوه‌های تشويق و ترغيب جوانان و نوجوانان به نماز، نماز و نمازخوانی در اجتماعات و نقش نماز در ايجاد وحدت و يكپارچگی، رشد فضايل اخلاقی و اهتمام به امر به معروف و نهی از منكر در ترويج نماز و نيايش را از ديگر موضوعات اين جشنواره عنوان كرد.

وی بيان كرد: با توجه به استقبال جوانان و هنرمندان از اين جشنواره مهلت ارسال آثار در سه بخش فيلم، فيلم‌نامه و عكس به دبيرخانه از 10 تا 27 آبان‌ماه سال جاری تمديد شد.

دبير اجرايی پنجمين جشنواره سراسری نماز و نيايش خاطرنشان كرد: علاقه‌مندان به شركت در اين جشنواره تا روز شنبه 27 آبان‌ماه فرصت دارند از طريق سايت انجمن سينمای جوانان به آدرس www.iycs.ir به صورت اينترنتی در سه بخش ياد شده اين جشنواره ثبت‌نام كنند.


علاقه‌مندان برای مراجعه به سايت انجمن سينمای جوانان اينجا كليك كنند!


+ نوشته شده دریکشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:17توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             مسابقه وبلاگ‌نويسی «نماز» در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

رئيس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی شب‌ گذشته، هشتم آبان‌ماه در جمع وبلاگ‌نويسان دينی این استان از برگزاری مسابقه وبلاگ‌نويسی با عنوان «نماز» هم‌زمان با سراسر كشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمين كميلی، رئيس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی شب‌ گذشته، هشتم آبان‌ماه در جمع وبلاگ‌نويسان دينی با بيان اينكه عرصه تبليغ دين عرصه فراگير است، گفت: دشمنان دين به اين نتيجه رسيده‌اند كه برای مبارزه با يك كشور بايد به فرهنگ آن ضربه بزنند.

وی افزود: صيانت از دين اسلام تنها وظيفه روحانيت نيست بلكه همگان وظيفه دارند با استفاده از روش‌های ممكن از دين حفاظت كنند.

حجت‌الاسلام كميلی تصريح كرد: يكی از روش‌های صيانت از دين انتشار محتوای دينی در فضای مجازی است كه وبلاگ‌نويسان دينی خراسان جنوبی به خوبی اين عمل را انجام می‌دهند.

رئيس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی از برگزاری مسابقه وبلاگ‌نويسی نماز در سراسر كشور خبر داد و گفت: ستاد اقامه نماز كشور اقدام به برگزاری اين مسابقه كرده كه اميدواريم وبلاگ‌نويسان دينی خراسان جنوبی نیز در اين مسابقه شركت كنند.

وی يكی از اركان دين را نماز دانست و پيرامون آثار فردی اقامه نماز افزود: شست‌وشو و بازداشتن از گناه، نورانيت شخص نمازگزار، توجه خاص خداوند به بندگان، اجابت دعا و رفع بلا از آثار فردی اقامه نماز است.

رئيس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با بيان روايتی از پيامبر(ص) گفت: پيامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرمايد: هنگامی بنده‌ای وضو می‌گيرد و به مسجد برای اقامه نماز می‌رود مورد لطف خداوند قرار می‌گيرد.

حجت‌الاسلام كميلی خاطرنشان كرد: وبلاگ‌نويسان بايد جامعه را با فوايد نماز و عقوبت ترك آن در فضای مجازی آشنا كنند.


+ نوشته شده درچهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 16:33توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             به حلقه وبلاگی" محمد(ص) فروغ ابدیت" بپیوندید.

حلقه وبلاگی

مسلمانان و آزادگان  به پا خیزید كه زمان حمایت  وشناساندن محمد(ص) فروغ ابدیت است...

همراه و هم‌صدا با یكدیگر برمی‌خیزیم تا جهان و جهانیان بدانند كه مسلمان، اصول دینش را گرامی‌تر از جان خویش می‌داند.

هیچکدام از ما پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صل‌ الله ‌و‌ علیه‌ و آله ‌و‌ سلم) را ندیده‌ایم، اما قصدداریم  به همگان اثبات كنیم كه پیامبرمان را از جان و دل عزیزتر می‌دانیم و در مقابل  اهانتهای گستاخانه سكوت نخواهیم كرد.

در روز عید سعید قربان و دراعتراض به اقدامات غیر انسانی و توهین‌‌آمیز  اخیر، وبلاگ فروغ ابدیت اقدام به راه‌اندازی حلقه وبلاگی" محمد(ص) فروغ ابدیت"کرده است.

حلقه وبلاگی" محمد(ص) فروغ ابدیت"مجموعه­ ای خواهد بود  از وبلاگ­ها و سایت­های شخصی علاقمندان حضرت محمد(ص) که در مدت فعالیت مجموعه یاران حضرت محمد(ص) رسول رحمت شناسایی خواهند شد. هدف از ایجاد این حلقه مجازی آشنایی افراد علاقمند با یکدیگر، همفکری و همکاری برای معرفی حضرت محمد(ص) در فضای مجازی است.

forogheabadiat@yahoo.com

سایر افراد علاقمند هم می­توانند با اعلام آمادگی خود در وبلاگ فروغ ابدیت  نام خود را در این حلقه ثبت کنند.

همچنین دوستان حلقه می توانند ،تأثير رسول اكرم(ص) بر زندگی شخصی خود را در وبلاگهای خود ثبت و لینک آن را به این وبلاگ ارسال دارند.

ضمنا جهت اطلاع کاربران اینترنتی از راه اندازی حلقه وبلاگی" محمد(ص) فروغ ابدیت" ممنون خواهیم بود از طرق مختلف همچون ارسال ایمیل ، نظر در وبلاگ ها و سایتها ، ایجاد موضوع در انجمن ها و ..... ,fوبلاگ فروغ ابدیت  را همراهی فرمائید.

با معرفی وبلاگ یا سایت خود به این حلقه بیوندید


علاقه‌مندان جهت مراجعه به وبلاگ «محمد(ص)؛ فروغ ابديت» اينجا كليك كنند

!


+ نوشته شده درشنبه ششم آبان ۱۳۹۱ساعت 16:37توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برگزاری نشست شورای سياست‌گذاری جشنواره ملی نماز در همدان

  سومين نشست شورای سياست‌گذاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری نماز دوشنبه، اول آبان ماه در دفتر معاون سیاسی استاندار همدان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه همدان، حسن بهرام‌نيا، مديركل امور اجتماعی استانداری همدان، دوشنبه، اول آبان ماه در سومين نشست شورای سياست‌گذاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری نماز گفت: وجه تمايز اين جشنواره با با جشنواره‌های ديگر جامعه مخاطب آن است زيرا مخاطب جشنواره فرهنگی هنری نماز همه مردم هستند.

وی افزود: همدان در برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در سطح ملی و فرا ملی بسيار مطلوب عمل كرده است و جشنواره نماز نيز بايد به نحو احسن برگزار شود.

وی اضافه كرد: برای برگزاری مطلوب جشنواره فرهنگی ملی و هنری نماز همه دستگاه‌های اجرايی استان بايد با هماهنگی و همدلی تلاش كنند.

بهرام نيا ادامه داد: با توجه به تعاملی كه در سطح استان و كشور وجود دارد اميد است تا يك جشنواره پرمحتوا از نظر كمی و كيفی داشته باشيم.

وی تصريح كرد: مسئولان استان بايد تا اختتاميه همراهی لازم را با جشنواره داشته و در برگزاری هرچه مطلوب‌تر آن كمک كنند. با توجه به كمبود اعتباری كه در سطح ملی و استانی وجود دارد اميدواريم با رعايت صرفه جويی و كمك دستگاه‌های اجرايی اين جشنواره از نظر كمی و كيفی به نحو احسن برگزار شود.


+ نوشته شده دردوشنبه یکم آبان ۱۳۹۱ساعت 23:52توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             سئوالات مسابقه كتابخوانی نماز در سايت كتابخوانی بارگذاری شد

 مدير روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام كرد: سئوالات مسابقه كتابخوانی نماز در سايت كتابخوانی بارگذاری شد.

 به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد، سيدمهدی جعفری، مدير روابط عمومی اين معاونت اظهار كرد: علاقه‌مندان به شركت در مسابقه كتابخوانی نماز می‌توانند با مراجعه به سايت www.ketabkhani.ir نسبت به شركت در مسابقه كتابخوانی اقدام كنند. آخرين مهلت ثبت‌نام 30 آبان‌ماه تعيين شده است و به برگزيدگان جوايز ارزنده اهدا خواهد شد.

وی افزود:از امروز سئوالات به روی سايت بارگذاری شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به گروه‌های سنی تعيين شده دراين مسابقه شركت كنند.

جعفری اضافه كرد:تاكنون بيش از يك هزار و سيصد نفر به سايت كتابخوانی مراجعه كرده‌اند و علاقه‌مندان برای شركت در مسابقه ابتدا بايد در سامانه عضويت ثبت‌نام و با نام كاربری و رمز ورود وارد بخش مسابقه شوند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۱ساعت 22:47توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی فرهنگی هنری نماز

رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان: هنرمندان تا 20 مهر فرصت دارند آثار خود را به بخش های فیلم نامه نویسی ، فیلم كوتاه( 100 ثانیه و 10 دقیقه ای) خاطره و داستان نویسی به دبیرخانه جشنواره در همدان ارسال كنند.

حجت الاسلام حسنی حلم با اشاره به تشكیل 4 كمیته پشتیبانی ، ارتباطات و اطلاع رسانی ، داوری ، ارزیابی و نظارت و آغاز فعالیت این كمیته ها افزود: شناسایی استعدادهای هنری برای خلق آثار فاخر با محتوای دینی و ترویج فرهنگ نماز را از اهداف این جشنواره دانست و گفت: هدف این جشنواره و دیگر برنامه های فرهنگی با موضوع نماز، ترویج فرهنگ نماز در جامعه است چرا كه جامعه ی با نشاط ، جامعه ای با مردم نمازگذار است .

وی گفت : در نخستین جشنواره 450 اثر هنری دریافت شد . دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری نماز ، نیمه دوم آبان به میزبانی همدان برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده دریکشنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۱ساعت 22:34توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             پانزدهمین دوره مسابقه تألیف كتاب نماز آغاز بكار كرد


+ نوشته شده دریکشنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۱ساعت 22:12توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             آئين تجليل از برگزيدگان مسابقه تأليف نماز فارس برگزار می‌شود


آئين تجليل از برگزيدگان و شركت‌كنندگان چهاردهمين مسابقه تأليف نماز فارس سه‌شنبه، 28 شهريورماه در تالار حافظ شيراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه فارس، حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس پنج‌شنبه، 23 شهريورماه در جمع خبرنگاران گفت: با حضور معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز كشور از برگزيدگان و شركت‌كنندگان چهاردهمين مسابقه سراسری تأليف نماز فارس تجليل می‌شود.

وی خاطرنشان كرد: چهاردهمين مسابقه سراسری تأليف نماز سال گذشته بين نويسندگان جوان دردوگروه سنی 15 تا20 سال و21 تا 29 سال در رشته‌های شعر، قطعه ادبی، داستان، خاطره، تأليف و مقاله برگزار شد.

حجت‌الاسلام سقاچی با يادآوری حضور پرشور جوانان نويسنده از سراسر فارس در اين رقابت فرهنگی گفت: بيش از 3 هزار و 200 نفر از سراسر كشور با ارسال آثارخود دراين مسابقه شركت كردند كه استان فارس با حضور 358 نويسنده جوان، مقام دوم را كسب كرد .

قائم مقام ستاداقامه نماز فارس تصريح كرد: در اين رقابت فرهنگی و معنوی، آثار 5 نفر از نويسندگان فارس رتبه دوم، يك نفر رتبه سوم و آثار 5 نفر نيز شايسته تقدير شناخته شد.

وی با بيان اينكه مراسم تجليل از برگزيدگان با همكاری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار می‌شود، گفت: از تمامی علاقه‌مندان و نويسندگان جوان، به‌ويژه شركت‌كنندگان در چهاردهمين مسابقه سراسری تأليف نماز دعوت می‌شود تا در اين آئين كه از ساعت 8:30 روز سه‌شنبه، 28 شهريورماه در تالار حافظ شركت كنند.

قائم مقام ستاداقامه نماز فارس در پايان خاطرنشان كرد: به برگزيدگان و شركت‌كنندگان چهاردهمين مسابقه سراسری تأليف نماز لوح تقدير و هدايايی اهدا می‌شود.


+ نوشته شده درشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 1:4توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             مهمترين پايگاه و مركز راهنمايی نماز، اجلاس سراسری نماز است


حجت‌الاسلام مسعودی در بيست و يكمين اجلاس سراسری نماز در استان كرمانشاه، گفت: اجلاس سراسری نماز، مهمترين مركز مشاوره‌ای نماز است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعباس مسعودی، مديركل تبليغات اسلامی استان البرز در بيست و يكمين اجلاس سراسری نماز كه با شعار «نماز و نهضت مسجدسازی» در استان كرمانشاه كار خود را آغاز كرد با اشاره به فرازی ديگر از پيام رهبر معظم انقلاب كه فرمودند «نماز حقيقت بزرگی را به ما می‌نماياند و آن حقيقت اين است كه اگر در جامعه اسلامی در جايگاه شايسته خود قرار گيرد، همه تلاش‌های سازنده مادی و معنوی راه خود را به سمت و سوی آرمان‌ها می‌گشايد و جامعه را به نقطه مطلوب آرمانی می‌رساند»، گفت: يكی از آرمان‌های جامعه اسلامی مقدمه‌سازی ظهور و فرج صاحب‌الامر(عج) و پرورش مهدی ياوران و ترويج توسعه فرهنگ انتظار است كه اين كار جز با توجه خاص به جايگاه نماز حاصل نخواهد شد.

وی سپس به قسمتی ديگر از پيام معظم‌له پرداخت و افزود: به فرموده ايشان «تلاش‌های فرهنگی و هنری و برنامه‌ريزی‌های آموزشی و ... بايد به گونه‌ای طراحی و اجرا شود كه نماز با كيفيت مطلوب روز به روز در ميان مردم به ويژه جوانان و نوجوانان رونق گيرد و همه به در ستی از اين چشمه پاكی و روشنايی بهر‌ه‌مند شوند.

حجت‌الاسلام مسعودی در پايان با اشاره به شعار اجلاس در خصوص نهضت مسجدسازی، بيان كرد: مقدمه آغاز پرشور اين نهضت، توسعه تفكر و فرهنگ مسجدی‌سازی است كه اگر مسجدی بسازيم مسجد هم ساخته خواهد شد.

+ نوشته شده دریکشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 15:45توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برگزاری بزرگترين مسابقه كتابخوانی با موضوع نماز توسط وزارت ارشاد


  مدير روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری بزرگترين مسابقه كتابخوانی توسط اين معاونت با موضوع نماز خبر داد كه فراخوان آن تا پايان هفته اعلام می‌شود.

سيدمهدی جعفری، مدير روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سيدمهدی جعفری، مدير روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با هدف آشنايی هرچه بيشتر اقشار مختلف جامعه با معارف دينی و بهره‌مندی از فرهنگ غنی نماز، به برپايی مسابقه كتابخوانی با موضوع نماز اقدام می‌كند.

وی، برگزاری اين مسابقه كتابخوانی را برای اولين بار در كشور عنوان كرد و افزود: علاقه‌مندان به شركت در اين مسابقه با مراجعه به سايت www.ketabkhani.ir می‌توانند در مسابقه شركت كنند.

جعفری ادامه داد: اين مسابقه سيستم خاصی دارد، به گونه‌ای كه تا پيش از پاسخ‌دهی به پاسخ‌نامه، شركت‌كننده نيازی به ادامه مراحل شركت و ثبت‌نام ندارد، ولی پس از پر كردن اولين گزينه پاسخ‌نامه اين مسابقه بايد تا پايان سئوالات را پاسخ دهد.

وی با بيان اينكه مراحل مختلف مسابقه كتابخوانی اين معاونت هم‌اكنون در حال طراحی است، افزود: داوری اين مسابقه نيز توسط خود سيستم و بدون حضور و ارزيابی هيچ داور بيرونی انجام می‌شود.

جعفری در اين باره توضيح داد: داوری به اين گونه است كه كليدواژه‌ها به سيستم داده می‌شود و داوری توسط سيستم انجام می‌شود، به طوری كه كاربر می‌تواند پس از ثبت‌نام و شركت در مسابقه، از نتايج اطلاع پيدا كند و بداند كه چه رتبه‌ای را كسب كرده است.

مدير روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در ادامه سخنانش گفت: هر فردی كه علاقه‌مند به شركت در اين مسابقه باشد، می‌تواند با استفاده از شماره كارت ملی خود در مسابقه ثبت‌نام و شركت كند.

وی ادامه داد: اين مسابقه برای سه سطح سنی 10 تا پانزده سال، پانزده تا بيست سال و بيست سال به بالا برگزار می‌شود. «آشنايی با نماز»، «پيوندهای نماز» و «پرتويی از اسرار نماز» عناوين منابع اين مسابقه را تشكيل می‌دهند كه توسط حجت‌الاسلام محسن قرائتی به نگارش درآمده‌اند.

جعفری با بيان اين‌كه علاقه‌مندان تا سه‌شنبه،30 آبان‌ماه مهلت دارند تا در اين مسابقه شركت كنند، افزود: فايل pdf كتاب‌های اين مسابقه در برخی از سايت‌های خبری مانند سايت خبری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خبرگزاری كتاب ايران(ايبنا)، مؤسسه نمايشگاه‌های فرهنگی ايران و بنياد ادبيات داستانی با هدف دسترسی سهل‌تر شركت‌كنندگان به منابع مسابقه، ارائه خواهد شد.

به گفته وی، اطلاعات اين سايت در دست طراحی است و هنوز كامل نشده. فراخوان اين مسابقه نيز تا پايان هفته اعلام خواهد شد.

جعفری با بيان اينكه سايت هنوز به روزرسانی نشده است، از تازه‌تأسيس بودن اين سايت كه زير نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعاليت خود را آغاز كرده است ياد كرد و گفت: با وارد كردن نشانی اينترنتی اين سايت، كاربران می‌توانند نسخه آزمايشی سايت را مشاهده كنند.

وی افزود: جوايز نفيسی برای 332 برگزيده اين مسابقه در نظر گرفته شده است كه كمك هزينه سفر به عتبات عاليات، بخشی از آن جوايز به شمار می‌آيد، البته جوايز اين مسابقه هنوز به تصويب نرسيده است.


+ نوشته شده درشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 14:39توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             20 شهريورماه؛ آخرين مهلت ارسال آثار به جشنواره منطقه‌ای «نماز و نيايش»


  رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجب‌شير گفت: مهلت ارسال آثار به جشنواره منطقه‌ای «نماز و نيايش»، 20 شهريورماه به پايان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار  قرآنی ايران(ايكنا)، فرهاد جبارپور، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجب‌شير گفت: جشنواره منطقه‌ای فرهنگی و هنری «نماز و نيايش» در بخش‌های خوشنويسی، نقاشی و شعر در عجب‌شير برگزار می‌شود.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره منطقه‌ای فرهنگی و هنری «نماز و نيايش» با موضوعات «نقش نماز و نيايش در تقويت باورهای دينی و دوری از گناه، نماز و نيايش و جوانان و نوجوانان، نماز و نيايش و بيداری اسلامی و نقش نماز در ايجاد وحدت و يكپارچگی» برگزار می‌شود.

وی از آخرين مهلت ارسال آثار تا 20 شهريورماه جاری و زمان اختتاميه جشنواره نيز 20 مهرماه سال جاری خبر داد و از علاقه‌مندان خواست تا در فرصت باقيمانده آثار خود را به اين جشنواره ارسال كنند.


+ نوشته شده درشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 13:59توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             فراخوان بزرگترین مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز منتشر می‌شود

مسوول روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برپایی بزرگترین مسابقه کتابخوانی الکترونیکی با موضوع نماز از سوی این معاونت خبر داد و گفت: فراخوان این مسابقه سراسری، هفته آینده منتشر می‌شود._
سید مهدی جعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با هدف آشنایی هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه با معارف دینی و بهره‌مندی از فرهنگ غنی نماز، به برپایی مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: این مسابقه برای سه سطح سنی ده تا پانزده سال، پانزده تا بیست سال و بیست سال به بالا برگزار می‌شود. «آشنایی با نماز»، «پیوندهای نماز» و «پرتویی از اسرار نماز» عناوین منابع این مسابقه را تشکیل می‌دهند که توسط حجت‌الاسلام محسن قرائتی به نگارش درآمده‌اند.

مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند پس از انتشار فراخوان، به سامانه الکترونیکی www.ketabkhani.ir مراجعه و پس از ثبت‌نام، به فایل pdf‌ کتاب‌ها و متن سوال‌ها دسترسی پیدا کنند.

جعفری با بیان این‌که علاقه‌مندان تا سه‌شنبه (30 آبان) مهلت دارند تا در این مسابقه شرکت کنند، افزود: همزمان با انتشار فراخوان این مسابقه، تیزر تلویزیونی آن نیز از طریق رسانه ملی پخش خواهد شد. همچنین برای این مسابقه پوستری طراحی شده است که برای ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور با هدف اطلاع‌رسانی ارسال خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش گفت: فایل pdf کتاب‌های این مسابقه در برخی از سایت‌های خبری مانند سایت خبری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و بنیاد ادبیات داستانی با هدف دسترسی سهل‌تر شرکت‌کنندگان به منابع مسابقه، درج خواهد شد.

مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: این معاونت برای برگزیدگان مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز جوایز نفیسی را در نظر گرفته است.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 18:40توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برگزاري مسابقه كتاب خواني «حل المسائل نماز»در اسلام آبادغرب

رئيس اداره تبليغات اسلامي اسلام آبادغرب ،از برگزاري مسابقه كتاب خواني حل المسائل نماز در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمانشاه,حجت الاسلام علي اوسط كماسي رئيس اداره تبليغات اسلامي اسلام آبادغرب بابيان مطلب فوق گفت: ترويج و اشاعه فرهنگ نوراني نماز در جامعه از طريق كتاب خواني، ارتقاء دانش و بينش افراد جامعه نسبت به معارف نماز؛ احكام، اسرار، فلسفه و آثار آن، بالا بردن سرانه مطالعه كتب مذهبي در بين آحاد مردم و غني‌سازي اوقات فراغت افرادوخصوصا" قشر جوان از جمله اهداف برپائي اين مسابقه است.

وي درادامه با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص ترويج فرهنگ کتاب و کتاب خواني گفت: همانطور که مقام معظم رهبري فرموده اند کتاب خواني بايستي به صورت يک وظيفه در ميان مردم باشد تا با الزام خود به خواندن کتاب پيشرفت هاي اجتماعي بدست آيد.

کماسي گفت: مطالعه كتاب‌هاي ديني و مذهبي، ضمن افزايش معرفت ديني و نشاط روحي و معنوي، باعث تأمل در مورد ارزش‌ها و هنجارهاي اعتقادي در بسياري از جوانان مي‌شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي اسلام آبادغرب درادامه اضافه كرد:بانياز سنجي مخاطبان براي ارائه فعاليت هاي مدون ومنسجم ،وايجاد زمينه حضور براي جوانان ونوجوانان درعرصه هاي مختلف درمساجد برگزاري مسابقه کتابخواني نيازاست.

كماسي هدف از برگزاري اين مسابقه را, ترويج فرهنگ نماز در بين جوانان ونوجوانان و آحاد جامعه و آشنايي بيشتر خانواده ها با اهميت نماز عنوان کرد.

وي گفت:پيش بيني مي شود تعداد 500نفر ازجوانان ونوجوانان دراين مسابقه حضوري شرکت کنند ودرپايان مسابقه به افراد برترهدايايي به رسم يادبوداهداء خواهدشد.

گفتني است ،اين گفتگو 12شهريور سالجاري درمحل اداره تبليغات اسلامي اسلام آبادغرب صورت گرفت.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 14:23توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             اجلاس سراسري نماز با حضور معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي آغاز شد

بيست و يكمين اجلاس سراسري نماز در راستاي گسترش فرهنگ نمازخواني در جامعه با حضور حجت‌الاسلام حسين روحاني نژاد در تالار انتظار كرمانشاه آغاز شد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مراسم افتتاحيه اين اجلاس با قرائت پيام مقام معظم رهبري آغاز و اختتاميه آن با قرائت پيام آيت‌الله جوادي‌آملي برگزار خواهد شد، در اين اجلاس از دستگاه‌هاي موفق و فعال در توسعه و ترويج فرهنگ نماز و همچنين فعالان حوزه مسجد و نماز در استان كرمانشاه تجليل و تكريم به عمل مي‌آيد.

در اين اجلاس حجج‌الاسلام حسين روحاني نژاد و سيد اسماعيل حسيني معاون و مدير‌كل امور فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي و تعداد 35 نفر از مديران، معاونين و رابطين ستاد اقامه نماز سازمان نيز حضور و در كارگروه مربوطه شركت خواهند كرد.

همچنين، تاكنون 3300 مقاله به دبيرخانه اين اجلاس رسيده است كه در اين اجلاس از صاحبان 21 مقاله تجليل و تكريم به عمل مي‌آيد، همچنين سه چكيده مقاله نيز در اين اجلاس براي حاضران ارائه مي‌شود.

محورهاي مقالات ارسال شده به اين اجلاس در مورد بايستگي و شايستگي امام جماعات و علماي مساجد، نماز و اخلاق اسلامي و ارائه مدل‌هاي لازم براي مساجد محلي است.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 14:19توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             ساخت ۷۰ مسجد در استان کرمانشاه به برکت برپایی اجلاس نماز

ا ساخت ۷۰ مسجد در استان کرمانشاه به برکت برپایی اجلاس نماز ا

مدیرکل اوقاف امور خیریه کرمانشاه برپایی اجلاس نماز در این استان را از برکات نورانی حضور رهبر انقلاب دانست و گفت: بیش از ۷۰ باب مسجد به برکت برپایی اجلاس نماز در این استان ساخته می شود.

حجت الاسلام سیداسماعیل حسینی مقدم، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از دستور ساخت 70 مسجد همزمان با برپایی بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز در این استان خبر داد و به خبرنگار شبستان گفت: اجلاس نماز یکی از برکات نورانی حضور رهبر انقلاب به این استان بود تا با توجه به ظرفیت های مختلف این استان به نماز، معنویت و مسجد توجه شود.

 

وی با اشاره به اینکه ثمره سفر رهبر انقلاب به استان کرمانشاه ایجاد حال و هوای خاص در این استان شد، ادامه داد: با سفر مقام معظم رهبری شور و نشاط معنوی در استان کرمانشاه به وجود آورد.

 

حجت الاسلام حسینی مقدم اجلاس سراسری نماز را یکی از اجلاس های ارزشمند فرهنگی، موثر و سازنده و منسجم در سطح کشور عنوان کرد و ادامه داد: امسال عنوان اجلاس سراسری نماز نهضت مسجدسازی است که در این راستا در این استان به مسجد نیز توجه خاصی صورت گرفت و ساخت این تعداد مسجد از اعتبارات دولتی و اعتبارات سفر رهبری به این استان تامین شده است.

 

حجت الاسلام حسینی مقدم خاطرنشان کرد: برخی از مناطق استان کرمانشاه از لحاظ شاخص مذهبی در وضعیت نامناسبی است و متاسفانه در حالی که در شهر کرمانشاه جمعیتی بالغ بر 50 درصد استان زندگی می کنند حداکثر یک دهم مساجد استان در شهر کرمانشاه وجود دارد بنابراین لازم بود که به ساخت مسجد در این استان توجه شود.

 

وی اظهار کرد: اگر 200 باب مسجد به فضاهای مذهبی شهر کرمانشاه افزوده شود باز نسبت به حضور جمعیت در شهر و پراکنش مساجد استان، پاسخگو نیست بنابراین ساخت این تعداد مسجد در استان در اولویت قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: اجلاس سراسری نماز در رفع نیازهای استان کرمانشاه در زمینه مسجد می تواند گام های تاثیرگذاری بردارد اگرچه در طول پنج سال گذشته 300 باب مسجد با مشارکت های مردمی اعتبارات دولتی و اعتبارات سفر رهبری در مناطق روستایی ایجاد شد.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 3:27توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             صاحبان ۲۱ مقاله برتر بیست و یکمین اجلاس نماز معرفی شدند

ا صاحبان ۲۱ مقاله برتر بیست و یکمین اجلاس نماز معرفی شدند ا

حسین کاویار از اصفهان، علی اوسط خانجانی از مازندارن و مجید محب زاده از فارس رتبه اول تا سوم بیست و یکمین اجلاس نماز را از آن خود کردند و در روز اجلاس چکیده مقالات خود را ارایه می دهند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، صاحبنظران، اندیشمندان، محققان و پژوهشگران 1300 مقاله به بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز با عنوان "نماز و نهضت مسجد سازی " ارسال کردند. از میان بیش از 1300 مقاله واصله به دبیرخانه، تعداد 21 اثر به عنوان آثار برگزیده از سوی هیئت داوران انتخاب و معرفی شده است که در کتاب "مجموعه مقالات برگزیده اجلاس" و نیز چکیده آثار راه یافته به مرحله نهایی داوری در کتاب مستقل دیگری چاپ و منتشر می شود.

 همچنین در روز اجلاس صاحبان سه اثر برتر مقالات خود را ارایه می دهند.

 

رتبه نام و نام خانوادگی            عنوان مقاله                                                          نام استان/شهرستان             
1  حسین کاویار
 
نظریه عدالت نفسانی حداقلی در امام جماعت
 
 اصفهان/ اصفهان
 
2  علی اوسط خانجانی
 
نقش نماز در نیل به عرفان حقیقی
 
 مازندران / تنکابن
 
3  مجید محب زاده
 
نقش نماز و مسجد در کاهش جرائم اجتماعی
 
 فارس / فسا
 
4  منصوره کیان ارثی
 
معماری مسجد تجلی عرفان و خلق مکان حضور
 
 اصفهان/ اصفهان
 
5  میثم کارگر شورکی
 
مساجد و نسبت آن با بافت شهری
 
 یزد/ یزد
 
6  علی مازندرانی
 
ضرورت بازاندیشی در ایجاد ساختار و نحوه اداره مساجد بعنوان مهمترین و فراگیرترین مصادیق سازمان های معنوی
 
 -
7  علیرضا رشیدی
 
بررسی خصوصیات امام جماعت شایسته از دیدگاه نمازگزاران شهر کرمانشاه
 
 کرمانشاه / کرمانشاه
 
8  سعیده اسدی
 
بررسی نقش نماز و طهارت ظاهری و باطنی نمازگزاران
 
 هرمزگان / بندر عباس
 
9  مهدی زند
 
آداب معنوی نماز در نگرش عارفانه امام خمینی (ره)
 
 تهران/ تهران
 
10  حمید میرعباسی
 
مسئله شناسی وظایف امام جماعت مساجد در دوران بعد از انقلاب
 
 تهران / شمیران
 
11  پیمان صالحی
 
ویژگی های امام جماعت موفق و شایسته
 
 کرمانشاه / کرمانشاه
 
12  عباسعلی اخوان ارمکی
 
نقش نماز جماعت در ارتقاء فرهنگ جامعه
 
 اصفهان / کاشان
 
13  وحید پاشایی
 
چالش های مسجد در فرهنگ اسلامی و راهکارهای برون رفت از آنها
 
 همدان / همدان
 
14  طیبه یگانه
 
نقش جهت گیری های مذهبی در تبیین بهزیستی روانشناختی
 
  گیلان / لاهیجان
 
15  عبدالحسین مویلحی
 
بررسی روش های تربیتی اخلاقی امام خمینی و نماز با تکیه بر نقش نماز در الگوسازی انسان صالح و سیره امام
 
 خوزستان / اهواز
 
16  جمشید میرزایی
 
تبیین نقش نماز جماعت در تعامل و روابط اجتماعی
 
 -
17  مهدی معینی کیا
 
نقش التزام عملی به احکام اسلامی در سلامت روان دانشجویان
 
 -
18  علی باقری دولت آبادی
 
آگاهی سیاسی امامان جماعت مساجد ضرورت ها و تأثیرات آن بر جامعه
 
 اصفهان / اصفهان
 
19  علی اکبر حاضری جیغه
 
نقش نماز در فزونی و کاستی عمر انسان از دیدگاه آیات و روایات
 
 آذربایجان شرقی / تبریز
 
20  راضیه علی اکبری
 
آثار نماز در اخلاق فردی
 
 اصفهان / کاشان
 
21  سید عبدالمجید بحرینیان
 
مقایسه هوش معنوی در سلامت روان زنان نمازگزار علاقمند به اماکن مقدسه با زنان عادی
 
 خوزستان / بهبهان
 

 


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 3:25توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برگزاری مسابقه كتابخوانی «تسبيح» در اراك

 مسابقه كتابخوانی «تسبيح» به همت ستاد اقامه نماز استان مركزی در شهرستان اراك برگزار می‌شود.

به گزارش  خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، مسابقه كتابخوانی «تسبيح» به همت ستاد اقامه نماز استان مركزی و جهت ترويج فرهنگ تفكر و تعمق در نماز، در شهرستان اراك برگزار می‌‌شود.

منبع اين مسابقه كتاب «پيوندهای نماز» اثر حجت‌الاسلام قرائتی است و مهلت ارسال آثار جهت شركت در اين مسابقه نيز تا پايان وقت اداری روز 15 مهرماه سال جاری خواهد بود.

همچنين، مراسم اختتاميه و اعطای جوايز اين مسابقه نيز كه جوايز آن شامل كمك‌هزينه سفر به عتبات عاليات، مشهد مقدس و ... است، نيمه دوم آبان‌ماه سال جاری همزمان با عيد سعيد غدير خم خواهد بود.

يادآور می‌شود، علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر و ارسال آثار می‌توانند به دبيرخانه مسابقه به نشانی اراك، بلوار قدس، پشت آتش‌نشانی، ستاد اقامه نماز استان مركزی و در شهرستان‌ها به ستاد اقامه نماز همان شهرستان مراجعه كنند و يا با شماره‌های 0861 3673458 و 08613671601 تماس بگيرند.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 2:42توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             برپايی جشنواره سراسری «نماز و نيايش به روايت دوربين» با بهره‌گيری از نظر علما

معاون فرهنگی ــ هنری اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: برای برگزاری مطلوب جشنواره سراسری «نماز و نيايش به روايت دوربين» از نظر علما و مراجع بهره گرفته خواهد شد.

به نقل از ستاد خبری پنجمين جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين، سيدرسول موسوی‌نژاديان، معاون فرهنگی ــ هنری اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به نكات مورد توجه داوران در گزينش آثار در جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين، اظهار كرد: كيفيت فنی و محتوای مناسب در ارسال فيلم‌ها، استفاده از سوژه‌های ناب و مضمون غنی در فيلم‌نامه‌ها و عكس‌ها از جمله مواردی است كه در گزينش آثار ارسالی در هيئت انتخاب و هيئت داوران مورد توجه قرار می‌گيرد.

وی با بيان اينكه كارنامه داوری جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين در چهار دوره گذشته بسيار درخشان بوده است، تصريح كرد: اين كارنامه نشان از درخشش داوران و نوع داوری آنان در اين جشنواره سراسری دارد.

معاون فرهنگی ــ هنری اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بيان كرد: اعضای هيئت داوران در جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين افرادی متخصص و مورد قبول جامعه سينمايی و عالم عكاسی هستند.

وی با اشاره به جايگاه مقام داوران در مسابقات و جشنواره های ملی عنوان كرد: داوران از جايگاه والايی برخوردارند كه از افراد صالح در اين راستا بهره برده خواهد شد.


موسوی‌نژاديان استان قم را خاستگاه فعاليت‌های دينی و پايتخت توليد علم و مركز گسترش علوم اسلامی به سراسر جهان برشمرد و اظهار كرد: جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين در قالب هنر به گسترش و ترويج مبانی دينی مانند نماز و نيايش در سطح جامعه كمك شايانی می‌كند.

وی تأكيد كرد: قالب‌های گوناگون هنری مانند عكس و فيلم می‌تواند در ترويج فرهنگ نماز و نيايش بسيار مؤثر باشد كه در اين راستا جشنواره نماز و نيايش به روايت دوربين به صورت دوسالانه با همكاری انجمن سينمای جوانان ايران در سراسر كشور برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی هنری اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تصريح كرد: جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين می‌تواند از اين ظرفيت در جهت‌دهی فرهنگ جامعه به سمت و سوی فرهنگ دينی نقش شايانی داشته باشد.

وی به نقش مؤثر برگزاری جشنواره نماز و نيايش به روايت دوربين در جامعه سينمايی گفت: برگزاری اين جشنواره به توسعه ابعاد فنی و سينمايی در استان قم و ايجاد ظرفيت ملی در فرهنگ‌سازی دينی كمك می‌كند.

معاون فرهنگی ــ هنری اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تأكيد كرد: برای برگزاری مطلوب جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين از نظر علما و مراجع بهره گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به نگاره دور انديشانه علما از ترويج فرهنگ دينی در جامعه كنونی بيان كرد: با توجه به اينكه جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين با زبان ديگری به ترويج فرهنگ دين در سطح جامعه می‌پردازد علما در بر پايی اين جشنواره در استان قم رضايت دارند.

موسوی‌نژاديان خاطرنشان كرد: از رهنمودهايی كه علما و مراجع در برگزاری اين جشنواره در سال‌های قبل داشتند همواره در تنظيم فراخوان و نوع نگاه داوری بهره برده شد.

يادآور می‌شود، پنجمين جشنواره سراسری نماز و نيايش به روايت دوربين از دوم تا پنجم بهمن‌ماه سال جاری به ميزبانی استان قم برگزار خواهد شد و آخرين مهلت ارسال آثار به دبيرخانه اين جشنواره تا 10 آبان‌ماه سال جاری است.

علاقه‌مندان برای شركت در اين جشنواره می‌توانند به آدرس www.iycs.ir مراجعه كرده و يا با شماره تلفن ۷۷۳۱۲۵۵ به پيش‌شماره ۰۲۵۱ تماس بگيرند.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 2:41توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

وبلاگ تخصصی نماز  مدیر دبستان شهید تقوی شاد نوش آباد شهرستان آران وبیدگل  استان اصفهان

                             اهدای بيش از هزار لوح فشرده آموزش نماز به اجلاس سراسری نماز

راديو قرآن برای آموزش همگانی صحت قرائت نماز، لوح فشرده آموزش نماز را برای توزيع در بيست و يكمين اجلاس سراسری نماز به استانداری كرمانشاه اهدا كرد.

روابط عمومی راديو قرآن اعلام كرد، راديو قرآن برای آموزش همگانی صحت قرائت نماز و با توجه به درخواست شنوندگان اين شبكه راديويی، لوح فشرده آموزش نماز را برای توزيع در بيست و يكمين اجلاس سراسری نماز به استانداری كرمانشاه اهدا كرد.

لوح فشرده آموزش قرائت نماز شامل آموزش اذان و اقامه و صحت قرائت و اذكار نماز است. آموزش قرائت نماز با حضور سيدمهدی سيف به عنوان مدرس در استوديوی راديو قرآن ضبط شده است و در قالب برنامه‌ای آموزشی از اين شبكه راديويی پخش می‌شود.

راديو قرآن بيش از هزار نسخه از اين لوح فشرده را تكثير كرده است و برای توزيع در بين مدعوين بيست و يكمين اجلاس سراسری نماز در اختيار استانداری كرمانشاه قرار داده است.

اين گزارش می‌افزايد؛ مراسم افتتاحيه و برنامه‌های مربوط به اجلاس سراسری نماز به طور مستقيم از شبكه راديويی قرآن پخش می‌شود. برنامه راديويی «يك صبح قرآنی» روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 14 و 15 شهريورماه به طور زنده از كرمانشاه پخش خواهد شد و اطلاعاتی در زمينه افتتاحيه و حضور مديران فرهنگی و صاحب‌نظران در بيستمين اجلاس سراسری نماز را در اختيار شنوندگان قرار می‌دهد.

بيستمين اجلاس سراسری نماز روزهای 15 و 16 شهريورماه با حضور مديران فرهنگی كشور، ائمه جماعات،‌ استانداران، مديران ادارات ارشاد در كرمانشاه برگزار می‌شود؛ اين مراسم با پيام مقام معظم رهبری آغاز می‌شود و با پيام آيت‌الله جوادی آملی پايان می‌يابد.

گروه اطلاع‌رسانی راديو قرآن به سردبيری و تهيه‌كنندگی محمدرضا ميری و گويندگی تيمور كوشكی اين مراسم را پخش می‌كند.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 1:47توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ tasbihgooy محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط
سیدجعفر فاطمی نوش آبادی